+420 603 539 618
+420 727 822 613
gympt@gympt.cz

Orientační běh – podzimní část sezóny 2018

I v září a říjnu pokračovala sezóna orientačního běhu, které se aktivně zúčastňovali i naši studenti. V září proběhlo Mistrovství ČR na klasické trati v Kladkách u Prostějova, kde v sobotním semifinále Kateřina Karbusová zůstala těsně za branou finále B. Své kvality pak potvrdila v nedělním finále C, které suverénně vyhrála. V doprovodném závodě pro ty, kteří se přímo nekvalifikovali do mistrovské kategorie, se dobře prosadily i Tereza Houserová a Gabriela Winzigová.

O víkendu 22. a 23. září jsme pak organizovali první oficiální závody v Chrobolech u Prachatic. Závodů se zúčastnilo celkem 157 běžců, což předčilo naše očekávání. Velký dík patří všem, kteří se organizace ujali, což byli především Kateřina Karbusová, Tereza Houserová, Gabriela Winzigová, Martin Bican, Eliška Simonová, ale také náš učitel David Zenkl a lidé z DDM Prachatice. Závod se díky tomu vydařil a ze všech stran na něj zněly pochvaly.

V říjnu (víkend 13. a 14. října) pak proběhlo v okolí hradu Helfenburk Mistrovství ČR štafet a družstev. Podařilo se nám složit štafetu v kategorii dorostu (Eliška Simonová, Martin Bican, Dominika Kahudová, Adam Valenta, Tereza Houserová), která se s náročnou tratí dokázala poprat a nediskvalifikovat se, což rozhodně nebylo samozřejmostí. V oblastní štafetě v kategorii žactva pak startoval mj. Rémi Petit, pro něhož to byly první takto velké závody v životě. Za špičkou republiky sice nadále poněkud zaostáváme, ovšem je patrné výrazné zlepšení.

Sezónu pak zakončil tradiční víkendový dvouetapový závod „Vodňanský kapr“, který proběhl v sobotu 20. října a v neděli 21. října v Bílsku. Zde se ukázala dominance Adama Valenty a Kateřiny Karbusové v kategorii staršího dorostu, kteří nejen že vyhráli v celkovém pořadí tohoto závodu (hlavní cenou byl živý kapr), ale navíc i potvrdili celkové prvenství v oblastním jihočeském žebříčku.